zayifim 1 Takipçi | 1 Takip
Kategorilerim

Sevdiğim Fotoğraflar

Gitmek İstediğim Yerler

Benim Tarzım

Okumak İstediklerim

İzlediklerim

Gezdiğim Yerler

Evim İçin

Sağlık

Diğer İçeriklerim (115)
Tüm içeriklerim
Takipçilerim (1)

Peynir kilo aldırırmı? Peynir Kalorisi

2010-11-13 02:01:00

Sabah kalvaltılarının vazgeçilmezi peynir kilo aldırırmı? Oldukça sık sorulan bu sorunun yanıtı çok kolaydır. Ne tür peynirden ne miktarda yediğinize bağlıdır. Bildiğiniz gibi peynir çeşitleri oldukça fazladır. İnek sütünden, keçi sütüne, koyun sütüne kadar pek çok üründen elde edilen peynirinde kendi içinde farklı çeşitlere ayrılması söz konusudur. Kaşar peyniri, tulum peyniri, köy peyniri, çerkez peyniri, abaza peyniri ve daha sayılabilecek pek çok peynir çeşidi marketlerde mevcuttur.

 

Peynirde elbette diğer gıdalar gibi kaloriye sahiptir. Ancak her peynirin kalorisi aynı değildir. Yağlı, yarım yağlı ve yağsız peynirden diyet yapanlara en uygun olanı yağsız peynirlerdir. Bu peynirler yapılırken suyu süzülür ve yağ oranını minimum seviyeye indirmeye çalışırlar. Bu da daha az yağ molekülünün vücuda girmesi demektir. Sizin içinde önemli olan az yağdır zaten. Bunun yanında tulum peyniri gibi yüksek oranda yağ içeren peynirler kilo alımına yol açabilir. Özellikle krem peynirler kalori konusunda oldukça yüksek değerlere sahiptirler.

 

Peyniri çok seviyor ancak kilo almak istemiyorsanız yukarıda da belirttiğimiz gibi sizin için en uygun ürün yağsız beyaz peynirdir. Bugünlerde market raflarında yağsız ya da yağı azaltılmış light kaşarlarıda görmek mümkün. Eğer kaşar sever biriyseniz ancak kilo almaktan korkuyorsanız bu kaşarları tüketebilirsiinz. Tabi gerek yağsız beyaz peynir olsun gerekse light kaşar olsun her iki üründe de önemli olan ne miktarda tükettiğinizdir.

6727
0
0
Yorum Yaz