zayifim 1 Takipçi | 1 Takip
Kategorilerim

Sevdiğim Fotoğraflar

Gitmek İstediğim Yerler

Benim Tarzım

Okumak İstediklerim

İzlediklerim

Gezdiğim Yerler

Evim İçin

Sağlık

Diğer İçeriklerim (115)
Tüm içeriklerim
Takipçilerim (1)

Nescafe 3'ü Birarada Kilo Aldırır mı?

2011-04-24 13:01:00

Çoğumuz güne bir bardak nescafe içmeden başlayamayız. Bizim için bir tutku hatta kimileri için bağımlılık olan nescafe ne yazık ki içerdiği kalori ve bileşenler yüzünden kilo almayı tetikliyor. Yapılan son araştırmalara göre nescafe, süt tozu ile birlikte kullanıldığında yağ yıkımının önüne geçiyor. Nescafe 3'ü birarada ürünün içeriğine baktığımızda kahve, süt tozu ve şeker karışımını görüyoruz. Öncelikle kahve vücutta suyu tutar. Ayrıca fazla alınması sinir sistemini tahrip eder. Bunun yanında selülitinde en büyük nedenlerindendir. Fakat kahvenin belirli ölçüde alınması konsantrasyonu arttırdığı gibi metabolizma hızınıda yükseltir. Bu yüzden eğer kahve bağımlısıysanız nescafe 3'ü birarada içmek yerine yağsız sütle karıştırılmış kahve içebilirsiniz.

 

Nescafe 3'ü birarada ürünün 2. karışımı olan süt tozuna gelince; süt tozu kremadan oluşmaktadır. Bu kremanın içinde ise yüksek oranda yağ bulunmaktadır. Bir kaşık süt tozunun %36 sı yağdan oluşmaktadır. Bu da azımsanacak bir rakam değildir. Ayrıca araştırmalara göre süt tozu vücutta yağ depolanmasını tetikleyen bir ürün. Günde 2 paketten fazla içeceğiniz her nescafe 3'ü birarada size ekstra kalori ve yağ kütlesi olarak geri dönecektir.

 

Son olarak nescafe 3'ü birarada ürünün içinde bulunan şekerden bahsedelim. Tatlandırıcı ve saf şeker karışımı olarak katılan bu 3. madde özellikle sabahları aç karınla içiliyorsa vücutta ani kan şekeri yükselmesine sebep olur. Bu ani kan şekeri yükselmesi pankreastan insilün adlı enzimin salgılanmasına sebep olur. İnsülin vücutta ki şekeri düşürmeye yarayan bir enzimdir. Vücutta ki şekeri düşürmek için glikozların hücre içine gönderilmesini sağlar. Hücreler kendi ihtiyacı kadar olanını kendi içinde yakar ve geriye kalan fazla glikoz yağa çevrilerek vücutta depo edilir. Bu da yağ kütlenizin artması yani kilo almanız anlamına gelir.

 

Eğer nescafe bağımlısı biriyseniz ne 2'si birarada ne de 3'ü birarada ürünlerini tercih edin. Bunun yerine şekersiz saf türk kahvesi, yada light sütle karıştırılmış nescafe içebilirsiniz.

 

Nescafe 3'ü Birarada Kalori; 70 cal

Nescafe 2'si Birarada KAlori: 60 cal

6153
0
0
Yorum Yaz